دوره های جدید MBA و DBA ورزشی دانشگاه شهید بهشتی
۱۳۹۸-۰۲-۲۷
MBA برای چه کسانی مفید است؟
دروس دوره MBA ورزشی
۱۳۹۸-۰۲-۳۱

Sport MBA چیست؟

دوره MBA و DBA دانشگاه شهید بهشتی

MBA با گرایش Sport مخفف عبارت Master of Business Administration است که به معنای مدیریت پیشرفته در کسب و کار ورزشی می باشد.

دوره Sport MBA (مدیریت پیشرفته کسب و کار ورزشی) به طور خاص برای کسانی در نظر گرفته شده است که نیازمند دانش مدیریت در زمینه کسب وکار ورزشی هستند، اما در زمینه های دیگر نیز تحصیل کرده اند. به همین علت، عموم مخاطبان دوره Sport MBA، تحصیلات اصلی خود را در حوزه های دیگر گذرانده و برای تکمیل مهارت های مدیریت ورزشی خود، این رشته را به صورت دانشگاهی یا در قالب دورهSport MBA (مدیریت پیشرفته کسب و کار ورزشی) آموزش آزاد دنبال می نمایند.

صنعت ورزش در تمام دنیا در حال رشد روز افزون بوده وصنایع مرتبط با آن به دنبال مدیران کارآمد در این زمینه می باشند، به طوری که در سراسر جهان ورزش یک صنعت میلیارد دلاری برآورد شده است. بر این اساس سطوح مختلف مدیریت در سازمان های ورزشی وجود دارند و نیاز به افراد دارای مهارت عالی در امور مالی و ارتباطات در حال افزایش می باشد. MBA Sport (مدیریت پیشرفته) تخصص و آموزش را برای رسیدگی به کسب و کار ورزش ارائه می دهد؛ به بیان ساده تر، این دوره آموزشی ترکیبی از دانش ورزشی و مدیریت پیشرفته کسب و کار می باشد.

در Sport MBA، دانش پایه و اصلی مدیریت با توجه به نیازهای تخصصی آن در حوزه ورزش ارائه می گردد. با توجه به اینکه این نوع از مدیریت به نوعی به صنعت ورزش مرتبط است، بنابراین فعالان آن می توانند به عنوان مدیر ورزشی، بازاریاب رسانه ای و ورزشی، تهیه کننده تجهیزات ورزشی، هدایت کننده تیم های ورزشی و ناشرمجله ومدیر رویدادهای ورزشی انجام وظیفه نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *